flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Порядок внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу

21 травня 2014, 10:17

 

Порядок внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу. Реквізити рахунку.

Відповідно до статті 154-1 Кримінально-процесуального кодексу України Кабінетом Міністрів України затверджено Порядок внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу (Постанова КМУ від 11 січня 2012 року № 15 зі змінами).

                Повідомляємо реквізити депозитного рахунку Територіального управління Державної судової адміністрації України в Вінницькій області

для внесення застави:

Одержувач коштів: ТУ ДСА України в Вінницькій області

Депозит  37 310 009 0000 80

Код ЄДРПОУ 26286152

Банк ГУ ДКСУ у Вінницькій області

МФО 802015

Призначення платежу: застава, (вказати назву суду) суд Вінницької області, за (ПІБ особи, за яку вноситься застава), платник (ПІБ платника застави).

 

 

ПОРЯДОК

внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу

 

1. Цей Порядок визначає механізм внесення, повернення та звернення у дохід держави коштів у разі застосування запобіжного заходу у вигляді застави, який обраний з метою забезпечення належної поведінки особи, щодо якої застосовано запобіжний захід, її явки за викликом до слідчого, прокурора або суду, а також виконання інших покладених на неї обов'язків, передбачених положеннями Кримінального процесуального кодексу України.

(пункт 1 із змінами, внесеними згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 19.09.2012 р. N 868)

2. Застава вноситься у національній грошовій одиниці на спеціальний рахунок суду, який обрав такий запобіжний захід, відкритий в органах Казначейства в установленому законодавством порядку (далі - депозитний рахунок суду).

3. Застава може бути внесена:

підозрюваним, обвинуваченим або іншою особою, яка діє від його імені (далі - особа);

(абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з

 постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2012 р. N 868)

заставодавцем - іншою фізичною чи юридичною особою, яка вносить кошти від свого імені.

Застава не може бути внесена юридичними особами державної або комунальної власності або такими, що фінансуються з місцевого, державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, або у статутному капіталі яких є частка державної, комунальної власності або яка належить суб'єкту господарювання, що є у державній або комунальній власності.

(абзац четвертий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з

 постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2012 р. N 868)

4. Розмір застави визначається в ухвалі слідчого судді, суду про обрання стосовно особи запобіжного заходу у вигляді застави.

(пункт 4 із змінами, внесеними згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 19.09.2012 р. N 868)

5. Внесення коштів на депозитний рахунок суду здійснюється на підставі платіжного доручення особи чи заставодавця не пізніше п'яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави.

6. Підтвердженням внесення коштів на депозитний рахунок суду є платіжний документ з відміткою банку про виконання, який надається слідчому, прокурору або суду, який здійснює кримінальне провадження.

(пункт 6 із змінами, внесеними згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 19.09.2012 р. N 868)

7. Кошти, внесені як застава, підлягають поверненню повністю або частково у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

(пункт 7 із змінами, внесеними згідно з постановою

 Кабінету Міністрів України від 19.09.2012 р. N 868)

8. Застава повертається особі або заставодавцю у безготівковій формі на зазначений ними банківський рахунок, а у разі відсутності такого рахунка - готівкою через банки або підприємства поштового зв'язку.

Для повернення коштів, внесених як застава, особа чи заставодавець подає до органу Казначейства, в якому відкрито депозитний рахунок суду, на який було внесено заставу, такі документи:

заява особи чи заставодавця, в якій обов'язково зазначаються реквізити банківського рахунка, на який зараховуватимуться кошти, що підлягають поверненню, а у разі відсутності банківського рахунка - відомості про банк чи підприємство поштового зв'язку;

засвідчена судом копія ухвали слідчого судді, суду, вироку суду, в якому міститься рішення про повернення застави;

(абзац четвертий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з

 постановою Кабінету Міністрів України від 19.09.2012 р. N 868)

копія платіжного або іншого документа, що підтверджує факт внесення коштів як застави.

Повернення коштів, внесених як застава, здійснюється протягом п'яти робочих днів з дня надходження зазначених документів до органу Казначейства.

9. Звернення застави у дохід держави здійснюється на підставі копії ухвали слідчого судді, суду, вироку суду, в яких міститься рішення про звернення застави в дохід держави, прийняте у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України. Копія ухвали слідчого судді, суду, вироку суду протягом п'яти днів з дня набрання ними законної сили надсилається слідчим суддею (судом), який їх постановив чи ухвалив, органу Казначейства, в якому відкрито депозитний рахунок суду, на який було внесено заставу.

(пункт 9 у редакції постанови Кабінету

 Міністрів України від 19.09.2012 р. N 868)

(Порядок у редакції постанови Кабінету

 Міністрів України від 18.01.2012 р. N 27)

 

 ПОРЯДОК

(Постанова КМ|Порядок,  КМ України, від 11.01.2012,  № 15 "Про затвердження Порядку внесення коштів на спеціальний рахунок у разі застосування застави як запобіжного заходу")